Magyar siker a Rendőr-tűzoltó Világjátékokon

A magyar rendőrök és tűzoltók 12 arany-, 6 ezüst- és 4 bronzéremmel tértek vissza az ausztráliai versenyről.

Ez volt a 12. alkalom, hogy megrendezték a Rendőr-tűzoltó Világjátékokat (WPFG), ezúttal március 16-tól 25-ig az ausztráliai Adelaide-ben. A magyar tűzoltókat a fővárosi parancsnokság ötfős versenycsapata és a Kismarosi Önkéntes Tűzoltó Egyesület egyik tagja képviselte.

A fővárosi tűzoltók egy nappal a játékok kezdete után érkeztek meg a versenyek helyszínére, sajnos a csomagok és a verseny felszerelések 2 napot késtek. A játékokon 56 ország 8 ezer versenyző, 16 helyszínen, 79 versenyszámban vetélkedett.

Sajnos az első versenyszámban – lépcsőfutás 30. emeletre – nem tudtak indulni a felszerelés késése miatt. A futás teljes védőruházatban, légzőkészülék használatával történt volna. A verseny második versenynapján a csapat megszerezte az első érmét, amit egyből aranyérem lett. Fekvenyomásban Pauliscsák József tű. zászlós 192.5 kg-mal ,  másnap Botos László tű. fhdgy. 202.5 kg-mal állhatott a dobogó legfelső fokára. Pauliscsák József ezzel a teljesítményével nem csak a nézők elismerést, hanem a bírók és szakemberek gratulációját kapta. A 192.5 kg-os gyakorlata világbajnoki csúcs is egyben.

További versenynapokon sorban érkeztek a szép eredmények: Zalotai Norbert tű. hdgy. 4. helyezése ergométeres evezőgépen és Touchest Competitor Alive- Legerősebb versenyző versenyszámban 14. helyezés és 7. helyezés Ultimate Firefighter- Legsokoldalúbb Tűzoltó versenyen.

Hagyományosan a fővárosi tűzoltók egyik siker sportága a kajakozás. Idei évben nagyon erős mezőny gyűlt össze, a spanyol és olasz jelenleg is aktív válogatott versenyzőkkel. A legismertebb versenyző az olaszok kétszeres olimpiai bajnoka. Minden versenyszámban képviselve voltunk. A versenyeket 200 méter, 500 méter, 1000 méter és 18 km-es távokon rendezték egyes és páros hajóban.

A dobogó felsőfokára Bauer Márton tű. hdgy. kajak egyes 200 méteren állhatott fel. 500 méteren kajak egyesben Márton Károly tű.  őrmester remek hajrával ezüstérmet szerzett. A kajak párosok között a Bauer Márton – Márton Károly duó ezüstérme és bronzérmeket nyertek. A kajakversenyeket 1 aranyéremmel, 6 ezüstéremmel, 4 bronzéremmel zárták a fővárosi tűzoltók.

A versenyek utolsó napjaiban erőemelő versenyek következtek. Pauliscsák József aranyérmes lett, míg Botos László bronzérmes. Botos László a verseny fekvenyomó részében 202.5 kg-os gyakorlatot mutatott be, a felhúzásnál vállhúzódása miatt szerényebben teljesített, így a bronzérem jutott neki. Erőemelésben 1 aranyérem (Pauliscsak József) és 1 bronzérem született (Botos László).

A Fővárosi Tűzoltóparancsnokság ötfős versenycsapata így 4 arany, 6 ezüst, és 5 bronzéremmel járult hozzá a magyar tűzoltók nemzetközi hírnevéhez.